4 Ekim 2015

Bambino 60 Aylık - 5 Yaşında

Bambino 5 yaşına bastı!

Tam 60 aylık oldu, dolu dolu 60 ay, vay be!

Son ay içinde Bambino yuvasına alışma dönemi geçirdi. 2 aylık yaz tatilinden sonra sudan çıkmış balığa dönmüştük hepimiz :)

Yazlıktaki arkadaş ortamından sonra Ankara'daki hayat ona çok yalnız geldi :( Her gün iki posta parklara çıkmamıza rağmen Bambino kendine göre arkadaş bulmakta epey zorlandı. Tüm yaşıtları çoktan okula başlamıştı bile ya da yaz okulundaydılar. Arkadaş bulamayınca sıkılan ve bunalan Bambino çareyi kardeşine yüklenmekte buldu. Bir de anne babaya tabi :)

Ne olacak bu şehir çocuklarının dramı efendim? Dört duvar arasında büyüdükleri yetmezmiş gibi dışarıda da arkadaş bulamıyorlar. Bir günde 3-4 park gezdiğimi biliyorum arkadaş bulabilmek için ve yine yapayalnız kaldığımız oluyordu malesef. Çocukların niye okula gönderildiğini şimdi daha iyi anladım.

Neyseki bu haftabaşında Bambinonun okulu açıldı da hepimiz bir nebze rahata erdik. Her sabah ve akşam ben götürüp getiriyorum ve bir dünya yol yapmaktan şimdiden başım döndü ama Bambinonun mutlu olduğunu ve arkadaşa doyduğunu görmek herşeye değiyor.

Alerjileri nedeniyle yemeklerini evden götürüyor. Sabah, öğle ve ikindi yemeklerini ayrı ayrı paketleyip hazırlıyorum. Şimdilik fena gitmiyor bakalım.

Tüm gün dışarıda olunca akşam eve yorgun gelen Bambino eskisi gibi evde yaptıklarını yapmaya devam etmek istiyor ama buna ne zaman yetiyor ne de enerjisi. "Keşke evde çok zaman geçirebilsem" diyerek hislerini ifade eden Bambinoya içimden "Aynı şeyi ben de iş için diyorum çocuğum" diyorum..

Bambinonun özgüveninideki artışı hayretler içinde izliyorum bu arada. Öyle ki, odasına girmek için izin almamızı, yemek pişirmeden önce yiyip yemeyeceğini sormamızı ve ona göre hazırlamamızı istiyor. Cevap vermek istemediği sorulara "Bunu geçelim" diyerek karşılık veriyor. Tam bir mini ergen var karşımda sanki. Bazen hoşuma gitse de bazen de bu kadar özgürlük vermemizin bizi yorduğunu düşünüyorum.

Geçen sene güle oynaya gittiği jimnastiğe bu sene gitmek istemiyor hayta! Tenis ya da futbola gitmek istermiş. Piyanoya devam etmek istermiş ama öğretmen değişirse gitmeyebilirmiş de. Parmağında oynatıyor işte bizi!

Neyse, biraz fazla yüklendim galiba.. Bir tarafı böyle ergen olsa da o hala annesinin minik kuzusu :)) Arabada kardeşi ağlamaya başlayınca üzüntüden kendisi de ağlayan bir duygusal o! Okulda arkadaşı sevinsin diye toprağın altına giren böceği çıkartmak için elinde sopayla dakikalarca kazı yapan da o :)

Bambino kardeşini koruyup kollamaya devam ediyor ama diğer yandan da oyuncaklarını, eşyalarını paylaşmak asla istemiyor. Ben ikisi arasına fazla girmemeye çalışıyorum, doğanın kanunlarına aykırı davranmak kimseye yarar sağlamaz, değil mi? :)

Öyle böyle geçip gidiyor günler. Tam zamanlı okula da başladığına göre yıllar daha da bir hızla geçecek gibi, öyle hissediyorum. Allah tüm çocukları iyilerle karşılaştırsın.

Bambinocum yeni yaşın kutlu olsun. Seni çok seviyorum :)

2 yorum:

 1. Vay be.. Zaman su gibi akmış gerçekten. Bambino 5 oldu demek !!!???
  Bir de bakmışsın Bambino da 5 oluvermiş. Zalımsın dünya :))))))

  Küçük adamın son tavırlarına bayıldım yalnız:) Sağlık ve mutlulukla dolu nice yaşlar diliyorum ona.
  Kolaylıklar, hepinize sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeugmacım çok teşekkürler! Zaman geçiyor öyle ya da böyle. İnşallah o günleri de görürüz, ben Bambina ile birşeyler yapmak için heyecanla bekliyorum :)
   Küçük adam her zamanki gibi bilgiç bir adam ama anne-babası her zaman yeterince enerjik ve sabırlı olamıyor malesef :(
   Benden de sana sevgiler :)

   Sil

SOSYAL AĞLAR


İZLEYENLER

Blog Arşivi

HER GÜN MUTLAKA

NE ARADINIZ, YARDIMCI OLALIM?

Kişisel Blog

Copyright © Benden ve Bizden | Powered by Blogger
Design by Lizard Themes | Blogger Theme by Lasantha - PremiumBloggerTemplates.com